Magunk is termeszthetünk ha tehetjük otthon kertben, vagy erkélyen, cserépben zöldségeket fűszernövényeket, még gyümölcsöt is ahogy a helyünk lehetőségünk engedi. Egy kis testmozgásnak is jó meg a léleknek is, főleg a diéta mellett.
Mi is alakítottunk ki veteményest otthon a kertben, pár képpel illusztrálom is a növénykéink állapotát.
Valamelyik már megérett, valami még csak most érik, a kis kert mindig ellát mozgással feladatokkal, meglepetésekkel, pluszban még vitamindúsabb zöldségeket, gyümölcsöket ehetünk.
A törődés szeretet, etet minket is mert a mi gondoskodásunk által beépül a növénykékbe ha megesszük ránk is jó hatással lesz, biztos vagyok benne. A kedves, szeretetteljes energia áramlást ha kifelé is befelé is működtetjük, adás elfogadást megértést, akkor szervezetünknek is nagyobb esélyt adunk, hogy jól harmonikusan működjön. Például olvastam valahol, azt mondják a zen buddhisták is, a kert olyan, mint a tudatunknak egyfajta kiterjesztett mása, ha benne tevékenykedünk jó hatással van ránk is, például ha gyomlálunk, olyan mintha a negatív vagy félelemmel teli gondolatainkat tépnénk ki, tisztítanánk meg, mert az ember a földdel természettel környezetével szoros kapcsolatban van ugyanakkor még is egy önálló lény is, akinek meg van a szabad akarata.
Csapjunk a lecsóba, tehát így készül:
Mindenki másképp csinálja kicsit ezt az egyszerű de nagyszerű ételt én így csináltam: Egy lábosban két fej vöröshagymát két evőkanál olívaolajon megpirítunk, beleteszünk közben 4-5 db apróra vágott paprikát, két darab répát amit előtte vékonyan felszeleteltünk. Ezeket megsütjük, majd rakunk bele ízlés szerint, sózott natúr vagy bio vegetát, és egy két gerezd fokhagymát összeaprítva, és a végén egy paradicsomot, is belerakunk rátesszük a fedőt a lábosra kicsit így is főzzük, én raktam bele provance-i fűszerkeveréket is pár késhegynyit, aki szereti kis levendula virágot is szórhat bele. Kicsit rajta hagyjuk, hagyhatjuk a fedőt míg ki nem hűl. Így több vitamin marad talán benne.
Ilyen nagy nyári melegekben, üdítő ízű egészséges tápláló étel. Még üdítőbb, ha pár kiskanál natúr joghurtot teszünk mellé, vagy kovászos uborkát.
Ebből a receptből körülbelül két adag jön ki.
Ez egy jó kis egészséges hűsítő turmix így a nyári nagy meleg idején, főleg ha kicsit betesszük a hűtőszekrénybe.
Így készül:
Hozzávalók:
2 -3 teáskanál kókusztej (elhagyható) de édes ízt és jó állagot ad az italnak
1 kis pohár natúr joghurt
2 db sárgabarack, 5 db őszibarack kockákra vágva
5 dl víz
2 teáskanál nyírfacukor vagy kicsi stevia, vagy egy teáskanál méz
Kis vanília (elhagyható)
pár kis darabot leforgácsolunk késsel egy gyömbérgyökérről
3 késhegynyi megőrölt ánizs (elhagyható), de így üdébb ízű lesz az íze
2 késhegynyi őrölt fahéj
Az egészet egy magasabb falú edényben összeturmixoljuk.
Az édesítőt (nyírfacukor, méz vagy stevia) ki is lehet hagyni belőle, de akkor ha van otthon, rakjunk bele minél több barackot jobb ízű és egészségesebb is lesz. Ebből a receptből körülbelül négy kis pohárnyi adag jön ki.
Így készül 4 fő részére:
Fél vöröshagymát összevágunk apróra.
1 vékony szelet paradicsomot ez azért raktam bele kis mennyiségben mert olvastam valahol hogy a japánok egy ízt felismertek aminek umami a neve, harmóniát teremt a többi ízzel együtt és ez természetes formában jelen van bizonyos sajtokban és a paradicsomban is ezért gondoltam kipróbálom.
1 evőkanál olíva olajon üvegesre pirítunk.
Felöntjük 3, 5 dl vízzel
Ekkor rakunk bele még 30 g darált sós, vagy sótlan kicsit megpörkölt mandulát,
100g mungóbabot (zöld szóját) ledarálunk lisztté, elektromos kávédarálón
2 evőkanál sörélesztő pelyhet is raktam bele
1 késhegynyi sárga mustármagot,
1 teáskanál natúr vegetát,
1 csipet szerecsendiót,
1 csipet kakukkfű, 1 csipet bazsalikom, vagy ízlés szerint más zöld fűszereket is lehet kicsit belerakni
1 csipet őrölt borsot,
2 csipet szegfűbors
1 késhegynyi őrölt köménymagot
Rakunk még bele sót ízlés szerint, mellé lehet tenni még pár késhegynyi fokhagyma granulátumot ízlés szerint vagy egy két gerezd fokhagymát ha fokhagymás sajt ízt szeretnénk.
fedő alatt körülbelül 25-30 percig főzzük, vagy addig míg meg nem főtt a mungóbab.
Ha nincs elektromos kávédarálónk vagy egyéb a célnak megfelelő eszköz, akkor lehet úgy is készíteni hogy megfőzzük egészben a mungóbabokat és a legvégén összeturmixoljuk az egésszel együtt.
Ha áll a massza hűtőben egész sűrű krémmé dermed. Pár napig eláll ha hűtőben tároljuk, mivel nincs tej benne lehet tovább is jó marad. Tejtermék nincs benne de a mungóbab miatt jó fehérje forrás.