2014. június 30., hétfő

A fogyási képes-ség a diéta segítségével, avagy képes bizonyíték a phalahari hatékonyságára


 Én 2011. június eleje
110 kg




2014. január közepe a diéta kezdetén
103 kg






2014 április eleje

balra én 92 kg jobbra apukám 90 kg








2014 május eleje
87 kg
én 2014 június 30.
83 kg
Szintén én 2014 június 30.
83 kg










Apukám a diéta elején 2014 január közepén
itt 118 kg volt










Apukám 2014 március 27.
96 kg
Apukám 2014 április elején
92 kg









2014 június 14.
középen balra én vagyok látható 85 kg -osan
Középen jobbra Anyukám aki 74 kg volt a diéta elején, most 62 kg
Jobb szélen Apukám aki ekkor 88 kg volt
Bal szélen nővérem de ő mindig is vékony volt.  Ő  nem diétázott velünk.













2014. június 27., péntek

Szilvás gombóc diétásan, gabonaliszt és krumpli nélkül

Elvileg most egy "Nobel- díjas" receptet olvashattok, mert az egyik kedves ismerősünk mondta viccesen, ha valaki kitalálja, hogy ebben a diétában hogyan lehet szilvás gombócot készíteni, annak ő Nobel- díjat ad. Elültette a hangyát a fülembe, így kitaláltam hogy lehetne megcsinálni. Rögtön el is készítettem. Sikerült és meg is kóstoltattam vele, azt mondta, teljesen jó, nem gondolta volna, hogy el lehet így is készíteni. Ezért mindenkit buzdítanék arra, hogy kísérletezzen. Hátha valami jó sül, vagy fő ki belőle! Hozzá tenném viszont hogy


Hozzávalók 4 főre, elég laktató lesz, (ügyeljünk arra hogy ne túl gyakran együnk ilyet ha sokat szeretnénk fogyni, mivel a magok, diófélék, is nagy mennyiségben nem segítik a fogyást, néha azonban lehet, sőt kell is enni, főleg vegetáriánusoknak az értékes tápanyagok miatt amik bennük vannak):

Megőrlünk elektromos kávédarálón, vagy egyéb, a célnak megfelelő eszközzel:
1 csapott evőkanál őrölt lenmagot, ( lehet készen lenmaglisztet is venni bioboltokban) Lehet bele arany vagy sárga lenmagot is tenni a barna lenmag helyett ebből fele annyi is elég és kevésbé karakteres ízű, viszont ez drágább de kevesebb is elég belőle)
100 g csicseriborsóliszt (de lehet sárgaborsóliszttel is  készíteni, viszont akkor tovább kell főzni különben keserű marad ha nem fő meg eléggé a sárgaborsó és amúgy a sárgaborsónak elég karakteres íze van ezért ha valaki nem szereti annyira akkor inkább a semlegesebb ízű csicseriborsót ajánlom)
1 mokkáskanál almaecet 
3 púpos evőkanál napraforgómagot ( igaz ezt ki is lehet hagyni belőle mert akkor diétásabb lesz az étel a magok nagyon egészségesek és finomak de ha fogyni szeretnénk kevesebbet együnk belőlük mert azért ezek is hizlalnak)
6 evőkanál sótlan mandulát, (aki allergiás rá az helyette csicseriborsólisztet vagy sárgaborsólisztet rakhat bele így diétásabb is), 
1 csipet sót,
egy kiskanál nyírfacukrot, 
esetleg egy mokkáskanál fahéjat. ( Egy csipet őrölt gyömbért is rakhatunk bele.)
Összekeverjük a száraz hozzávalókat, majd körülbelül 1,5 dl vízzel felöntjük.
Állni hagyjuk a masszát 15 percig. Ha nem elég formálható állagú, vizet rakunk bele még kicsit, vagy ha túl nedves, akkor még egy kis őrölt napraforgómagot, vagy sárgaborsó vagy csicseriborsólisztet.

A masszából pici gombócokat veszünk, szétlapítjuk őket kb. 3-4 milliméter vastagságúra.
Egy aszalt vagy friss, vagy kiolvasztott mirelit szilvát rakunk a közepébe, amit megszórhatunk fahéjjal és pici xilittel (nyírfacukorral), vagy steviával. Az aszalt szilva elég édes, azt nem is kell külön meghinteni édesítővel.
A tészta széleit behajtogatjuk, gombócot gyúrunk belőle. Forrásban levő vízben körülbelül 8-10 perc alatt megfőzzük őket.
Fontos, hogy jól megfőjön, de ne főzzük szét. Kb. 10 perc alatt fő meg, ennél kevesebb idő esetén a sárgaborsó keserű marad benne. 
Ha kész, tehetünk rá darált mákot is. Aki édesen szeretné, a mákhoz is tehet mézet, vagy xilitet. Én egy kis joghurtba kevertem egy csapott mokkáskanálnyi nyírfacukrot. (A nyírfacukros dobozba tettem egy vanília rudat, attól még finomabb az íze).  Ha fogyni akarunk, azért ne vigyük túlzásba:)
Hetente vagy kéthetente összesen két kanálnyit ehetünk ezekből, ha már nagyon nem bírjuk nélküle. 


Ezt a tésztareceptet, használhatjuk töltelék nélkül is. Ekkor kis nudlikat formálunk belőle és úgy főzzük meg. Megszórhatjuk mézes darált mákkal, abból mákos nudli lesz. De lehet kísérletezni tovább, saját ízlésünk szerint.

Remélem sikerült eloszlatni azokat kételyeket, mely szerint ebben a diétában csak ízetlen nyúleledeleket lehet enni :)




2014. június 18., szerda

Laktató magos golyócskák (egészséges)


Sós változat 4 főre:

Elektromos kávédarálóval  30 g földimogyorót, 20 g mandulát, egy teáskanál szezámmagot daráltam, majd összekevertem. A következő fűszereket raktam bele:

1 csipet őrölt borsot,
4 csipet fokhagymasót, 
1 mokkáskanál kurkumát,
2 csipet őrölt csemege fűszerpaprikát, (vagy aki szereti az erőset és bírja is lehet bele rakni pici chili paprikát), 
1-2 csipet gyömbérport,
2 csipet oregánót
belenyomtam még  pár csepp citromlevet,
majd 3 evőkanál vízzel összekevertem
A végén ízlés szerint sózzuk.

Kicsit állni hagytam a masszát, majd így nyersen kis golyókat formáztam belőle. Zöldségeket lehet enni hozzá. Nagyon laktató, személyenként elég 2 -3 gombóc,  Én úgy éreztem,  mintha egy  nagyobb ebédet ettem volna.

Édes változat 4 főre:

Az alap magőrlemények  ugyanúgy készülnek el mint a sós változatban, annyi különbséggel, hogy fontos, hogy a földimogyoró sótlan legyen. Adhatunk hozzá még kókuszreszeléket, őrölt sótlan napraforgómagot is 
Az arányok:
50 g darált mandula, 
50 g darált sótlan földimogyoró, 
1 teáskanál szezámmag, 
2- 3 teáskanál kókuszreszelék 
egy teáskanál őrölt napraforgómag (kihagyható)
Édesítésnek rakhatunk hozzá még ízlés szerint apróra vágott aszalt gyümölcsöket, pl. mazsolát, áfonyát, datolyát, fügét. stb.

Fűszerezése:
2 csipet szerecsendió
1 csipet őrölt gyömbér
1 gerezd alma lereszelve,
1 gerezd narancs leve.

Ezeket a hozzávalókat 4 evőkanál vízzel keverjük, majd kis gombócokat formázunk.



2014. június 17., kedd

Lencsés fasírt

Elkészítése 4 fő számára
Egy lábosban egy kanál olíva olajon  üvegesre párolunk 2 fej kockára vágott vöröshagymát, majd adunk hozzá 4 gerezd felaprított fokhagymát. 
hozzáadjuk a
1,5 csésze lencsét
1 evőkanál vöröslencsét
Felöntjük az egészet körülbelül 2 vagy 2,5 csésze vízzel.

A következő fűszerekkel ízesítjük:

 2 késhegynyi  fokhagymasó, vagy só
1 csipet pirospaprika, (vagy lehet kicsit csípős chili paprika is, vagy cayen bors).
1 csipet bors
1 csipet szerecsendió,
 2-3 csipet megőrölt sárga mustármag
Fél mokkáskanál  vegeta naturella flekken fűszer (ha éppen van otthon efféle)

Fedő alatt 20-25 percig főzöm, míg meg nem fő teljesen a lencse, majd hozzáadok két evőkanál megőrölt sárgaborsót, vagy sárgaborsólisztet, kb. 4 percig összefőzöm. Elzárom, hozzákeverek még 1 teáskanál lenmagot de még pár percig lefedve pihentetem.

A langyosra hűlt masszát összeturmixolom. Ha kell, utánasózzuk, nem baj, ha kicsit sósabb, a sütésnél ugyanis veszít az erejéből.
Serpenyőben, egy kanál olíva olajon sütjük. Nem kell  kézzel formázni elég, ha csak belepottyantunk kanálnyi adagokat a serpenyőbe, eleve kis gombócszerűvé állnak össze, amit aztán kanállal ellapogatunk. Pár perc alatt pirosas barnára sütjük mind két oldalát. Akkor jó, mikor kicsit kívül megkeményedik. 

2014. június 8., vasárnap

Ki korán kel magában is aranyat lel

Rájöttem sokkal jobban indul a napom, ha hajnalban fel tudok  kelni, tanúja vagyok jobban annak, ahogy lassan , békésen ébred lelkemben - mint a nap -  a sok gondolat, energia. Szervezetem működése még jobban elindul,  pláne, ha ilyenkor pozitívat gondolunk és csinálunk. Ez hatványozottan kihat  az egész napunkra. Ha van időm,  járkálok kint és le is fotózom, ami szépséget észreveszek az ébredő természetben. Így született ez a kép is egy közeli parkban.



Egy ilyen alkalommal fogalmazódtak meg bennem az alábbi gondolatok. Rögtön le is írtam, hogy később is tudatosodjon szívemben és elmémben. Gondoltam megosztom veletek is ezt a kis írásomat. 


Csendesen csörgedező patakként folydogál lassan a nap csiklandozó sugarainak fénye.
Érzem  szívemben és ereimben.
Nyugodt, mosolygós lelket önt belém a hajnali napfénynek csendes, faágakon táncoló, hárfázó léte.
Csobog tovább a madarak énekében, zenélve.  
Majd folyamló benső erővel
Ébred bennem kacsintó cinkos kíváncsisággal, a nap kezdete, mint sál a jövőbe lebegve,
Mit tartok a jelenben kezemben, mint szálló falevél üzenete,
És kiterjed az egész napomnak szélben játszó, áramló forgatagába.
Így alakul, épül lassan, a napból kifényesedve, egyre, napról- napra az ember egészsége,
Fénye és békessége.

Írta: Szakács Anna (Panni)

Az ember egyik fő ékessége a belső békessége



Ha nyílt lángon ég szívem, és eszem nem érint minden esetben engem, Majd feleszmélek, de figyelek minden szívből induló kis érre, patakra, akkor áldással gondolatok nyílnak s kísérnek utamra.
Mint lótuszvirágok,  szívem nyugodt taván elringató csónak kelyhébe nyílva, kitekintenek az égre szólítva, halk szép csacsogással  zenélnek. Akkor folyok az élet fenntartó erejének folyamával,
S úgy érzem, éberebben létezem, szívemmel, kezemmel, megrajzolom életem, gondolatommal, felismerésemmel korrigálom ténykedéseimet. Így lesznek az álomból lassan aprócska valóság cseppek, mint virágszirmok a földre hintenek áldást, és a szem előtt látott képzelet valóság, ködfátyolát, mint függönyt lebbentik el.
Megkülönböztetve de még is egyformán szeretve a táj részeit mindig más és más helyre szállnak, fel le csillanva villanva, a napban a helyek kifényesednek a szirmok mint falevelek, apró szívbéli üzenetek szállva játszanak, az élet színteréhez átjárva táncolva érnek az égbe lebegnek.  És ilyenkor érzem landol a gondolat szívem tengerébe, és gondolat ringat szívet, és szív ringat gondolatot, minden gondolat összeérve átsuhan az életnek vizén, és lassan lecsitulok, elringatom én is hullámzó gondolatom, s hallom dalom. Már a szél se rezzen csak búg egy hang a csönd taván benn, béke lebeg. És így körbeért kis érből kifolydogáló álom, így szólt a kívánságom, s talán megtalálom.

Írta: Szakács Anna










Joghurtos zöldhagymás (reggeli)







Ez egy egyszerű, de szerintem finom reggeli.

Csak egy kis pohárnyi natúr joghurtba vágunk egy egész zöldhagymát, akinek erős a fehér része, és nem bírja, csak a zöld részét vágja bele, ízlés szerint sót raktam még bele, és egy teáskanál napraforgómagot szórtam még bele. Lehet hozzá egy csipet borsot is adni. 

Ezt magába is lehet enni, de én friss nyers sárgarépát mártogattam bele úgy ettem, de nagyon finom retekkel is, vagy paprikával is.
Nekem olyan könnyed lágy napocskás, ízvilág jutott róla eszembe.
A répa sárga napfényes színétől, ízétől, már eleve jó kedve lesz az embernek reggel.








Füstölt tofus, sárgarépás ragu, (ebéd)





Így készül 4 fő számára:

3 evőkanálnyi olíva olajon megsütünk, apró kockákra vágott füstölt tofut, rakunk hozzá egy mokkáskanál sót mikor, már kezd arany barnára pirulni a külseje, belevágunk még egy fej vörös hagymát, sütjük kicsit, majd belevágunk, 5 gerezd fokhagymát, majd belerakjuk a reszelt sárgarépát,
Fűszereket is rakunk még bele:
fél mokkáskanál sárga mustármagot tetem bele, valamint,
fél mokkáskanál őrölt csemege pirospaprikát, 1 nagy csipet koriandert, egy csipet borsot, raktam még bele pár csipet Kotányi, sültcsirke, fűszersót, ízlés szerint, ami tartalmaz sót, szárított fokhagymát, rozmaringot, borsot, pirospaprikát, majoránnát.

Egy narancsgerezd levét is belenyomtam

Addig sütöttem az egészet míg pár perc alatt a reszelt répa összeesett kicsit.



Én párolt zöldségekkel és pár kanál natúr joghurttal ettem.

2014. június 4., szerda

Vöröslencse leves

Így készül ez a laktató egészséges leves 4 főre:

Egy fej hagymát, olajon megpirítunk,
Beleteszek 2 sárgarépát, egy fehér répát, karikára vágva, összepirítom a hagymával, teszek bele 1 kiskanál sárgaborsólisztet, kicsit ezzel is összepirítom az eddigi hozzávalókat, majd teszek bele 2 kiskanál, biovegetát, kis sót.
Vízzel felöntöm, rakok bele 20dkg vöröslencsét, 4 gerezd fokhagymát apróra vágva, 1 negyed zellergumót kockára vágva, pár szál zeller zöldjét apróra vágva.

Mikor megpuhult a lencse, akkor jó. A végén összeturmixolom az egészet. 



A gyömbér jó hatásairól


Találtam egy jó cikket amiben sok hasznos dolgot tudhatunk meg arról miért is jó ha gyömbért fogyasztunk. A falahári (phalahari) diéta is ajánlja ezt a növényt, hogy együnk belőle ha tudunk,minél többet.
Például erre egy jó megoldás, lehet,
a gyömbér tea:  Nagyon egészséges, ha forróvízbe reszelünk, vagy vágunk friss gyömbért, és ázni hagyjuk kis ideig. Még finomabb ha almahéjat is vágunk bele, a végén leszűrjük, és ihatjuk is.

 A gyömbér többek közt mint a nevében is kihallhatjuk már gyömbér az érrendszerre, erekre nagyon jó hatással van, hígítja a vért és jó a reumára, csökkenti a vérnyomást, jó a visszerekre és általában vérkeringésre nagyon jó hatással bír, valamint görcsoldó, emésztésserkentő, memóriajavító hatása is ismert.

















Itt bővebben olvashattok róla:

http://kaprazatostermeszet.hu/termeszet-patikaja-41-ok-a-gyomber-fogyasztasa-mellett/

Padlizsános, gyömbéres sült és párolt vacsora (de ebédnek is jó)

Így készül 3 főre:


1 nagy fej vöröshagymát felvágunk, megsütjük egy kanál olíva olajon.
3 gerezd apróra összevágott fokhagymát is teszünk hozzá.
Közben egy kockákra vágott padlizsánt is teszünk bele, kicsit összesütjük a padlizsánnal is körülbelül 1 percig a hagymát, fokhagymát.
Majd felöntjük körülbelül, szűk fél dl vízzel.

Raktam még bele:
fél mokkáskanál Vegeta Naturella Flekken fűszersót. ha nincs épp otthon ezeket a fűszereket tartalmazza: só,szárított, hagyma, fokhagyma, köménymag, édes és csípős szárított fűszerpaprika, feketebors, koriander,majoranna, chili paprika,rozmaring szerecsendió, babérlevél
Raktam még bele:
1 csipet megőrölt mustármagot
1 csipet friss gyömbért, vagy lehet helyette 2 csipet őrölt gyömbért.
Sót a vén még lehet ízlés szerint belerakni,  ha nem elég sós, óvatosan, mert a fűszerkeverékben is van só.
Körülbelül 5 percig fedő alatt még pároljuk az egészet.
És kész is.

Ha nem érezzük elég laktatónak, megszórhatjuk a tetejét valamilyen maggal, igaz úgy már kicsit kalória dúsabb.

Egy napi étkezésem, így nézett ki tegnap


Itt képekkel illusztrálva mutatom egy napom például hogy néz ki, miket eszünk otthon. De ez persze mindig más receptekkel variálható. Csak körül belülre mutatom milyen fajta ételeket lehet enni. Az ebédet, vacsorát, avokádókrémet hogyan csináltam más bejegyzésben majd külön közlöm.





Reggeli: alma, citrusfélék: narancs, grapefruit, citrom,(aki bírja),De a citromot ,vagy grapefruitot lehet vízbe facsarni és úgy meginni így könnyebben megy nekem is és pluszban az is nyereség, hogy rögtön iszunk is mellé, mert sokat jó ha iszunk vizet, teát, naponta apránként 2- 2,5 litert minimum.

Eszek néha még friss epret, almát, vagy egyéb gyümölcsöt, kivéve banánt, mert abból  csak három naponta lehet enni egy darabot.








Reggeli  alternatíva lehet  még, egyéb mindenféle gyümölcs, vagy nyers, vagy főtt zöldség, krém, vagy saláta, joghurt, magok stb. 






Ebéd:  egy vagy két tál, vöröslencse leves

              egy tálnyi párolt vegyes zöldség, grillezett gombával, napraforgómaggal























Uzsonna: Avokádó krémbe nyers vajretket, sárgarépát, kápia paprikát mártogattam  







Vacsora: egy tál, hagymás gyömbéres, sült főtt padlizsán      

2014. június 1., vasárnap

Egyszerű és finom főtt répás ebéd

! főre én így készítettem:

Egy fej vöröshagymát, megdinsztelünk egy evőkanál olívaolajon, majd hozzáadunk  
5 gerezd felaprított, fokhagymát 

beleteszünk 5 karikákra vágott répát, rakunk bele még natúr vegetát, 
még sót ízlés szerint

 és egy nagyon pici vizet öntünk rá, (de ha fagyasztott répából készítjük akkor nem is kell rá külön víz), az egészet fedő alatt 7 vagy 10 percig megpároljuk, majd a végén rakunk hozzá pár kiskanál megőrölt napraforgómagot.
Így is egy percig kevergetve összesütjük. És már ehetjük is. Én a régebben említett zöldséges fasírttal ettem.

Egy kis mozgás sosem árt

Vegyünk példát a csigáról aki szintén biciklire pattant, nemrég vettem észre nálunk és rögtön le is fotóztam, hogy magamban, mint üzenet a mozgást szem előtt tartsam. 




Ha felkerekedünk és mozgunk, elindulunk ki a természetbe, ilyen csodákra lehetünk figyelmesek mint ez a kis csiga. Persze hogy megnyugtassak mindenkit és a csigát megvártam míg leszáll a bicikli kerekéről, és csak utána toltam el a bringát.

Diétás meggyes lepény

Itt a sült tészta recept kicsit másképp, édesen.
Én a tetejére a mostanában érő meggyet raktam.






A tészta receptje:

200 gr megdarált napraforgómag
300 gr  finomra megdarált sárgaborsó
4 evőkanál lenmag
2 dl víz, körülbelül 7-8 db datolya beáztatva ebbe vízbe és összeturmixoljuk úgy keverjük össze a száraz alapanyagokkal 

ízesítésnek lehet belerakni:  
Ízlés szerint friss vagy őrölt gyömbért,
pici ánizst, egy kis csipet sót,
őrölt fahéjat,
még egy két kiskanál nyírfacukrot is tehetünk bele, vagy steviát, stevia szirupot. 
Be lehet szerezni gyógynövény és bioboltokban, például tudok egy jó boltot Budapesten ahol szinte mindig van és van webáruházuk is, a honlap címe:  http://www.nektarbiobolt.hu/

Kiolajozott tepsiben, vagy sütőpapíron, kinyújtjuk a tésztát vékonyra, körülbelül 7 mm magasságúra.
Előmelegített 200 fokos sütőben öt percig sütjük, majd kivesszük a tepsit. A félig sült tésztára rárakjuk a feltétet én friss kimagozott meggyet raktam, úgy hogy előtte kinyomtam a levét azt meg lehet inni, egészséges és finom. Kis fahéjat szórtam még rá meg egy kicsi nyírfacukrot hogy ne legyen túl savanyú. 
Még körülbelül öt percig sütjük a meggyel a diétás sütinket. A legvégén ha megsült szórhatunk rá egy kis mazsolát is és napraforgómagot, vagy egyéb magot, gyümölcsöt.







Itt van a cseresznye és meggy szezon

Találtam két jó cikket amiben leírják a cseresznye és a meggy jótékony hatásait. A cseresznye azért is jó mert hiába édes kevés kalóriát tartalmaz ahhoz képest, rengeteg vitamin ásványi anyag van benne, rákmegelőző hatású, mert sok antioxidánst tartalmaz, megőrzi a sejtek fiatalságát, és a sejtmutációk kialakulását is megelőzi. Méregtelenítő hatású is, plusz ami diétánkban sem elhanyagolható tényező ha hirtelen fogynánk, a narancsbőr ellen is jó mert a bőr feszességét segíti. Persze a diéta mellett jó ha mozgunk is valamit folyamatosan. A szelídebb mozgásokat se szabad lebecsülni, sőt, pláne ha nagy a súlyunk akkor nem olyan megerőltető hirtelen. Ilyen lehet a séta, jóga, úszás, még a mindennapi életünk tevékenységeibe is bele lehet csempészni több mozgást, például kertészkedés is elég jól átmozgat, kutyasétáltatás, kis kocogás munkába menet, stb.
Cseresznyét naponta maximum egy, másfél csészényit együnk ha fogyni szeretnénk, mert azért elég nagy a cukor tartalma, de a cukortartalmához képest még mindig kevesebb a kalória benne, mint a többi édes gyümölcsben.

A meggy meg amellett hogy sok vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, még nagyon jó hatással van a szívre és az erekre, valamint az emésztésre, és a légzőszervekre is.

Bővebben itt olvashatjátok:










A cikk amit találtam a csersznyéről:


MIT TARTALMAZ A CSERESZNYE?

Vitamintartalma jelentős, ami a béta-karotént, C-vitamint, K-vitamint, A-vitamint, E- vitamint, B komplexet és PP-vitamint illeti. Ásványi anyagok közül rengeteg benne a kálium, foszfor, kalcium, vas és magnézium. Antioxidánsban is gazdag, ugyanakkor sok egyéb hatóanyagot is tartalmaz.
A legtöbb vitamin és hatóanyag a jól megérett gyümölcsökben található. Továbbá azt sem szabad elfelednünk, hogy 100 grammnyi cseresznye alig tartalmaz 48 kalóriát!

A CSERESZNYE JÓTÉKONY HATÁSAI:

* Megelőzi a rákos betegségek kialakulását – antioxidáns- és hatóanyag-tartalmának köszönhetően méregteleníti a szervezetet, ezáltal segít a sejtek egészségének a megőrzésében, és megelőzi a sejtmutációk kialakulását.
* Természetes fájdalomcsillapító – kiváló orvosság a fájdalomra, főként az izom- és csontfájdalmakra. Ezért kimondottan ajánlott azoknak, akik huzamosabb ideig nehéz fizikai munkát végeznek, sportolnak vagy ellenkezőleg, ülőmunkát végeznek és ezáltal lesz fájdalmuk.
* Csökkenti a koleszterinszintet – a vérben lévő koleszterin visszatartása által csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulását, valamint a szívinfarktusok és agyvérzések esélyét. Érési ideje alatt naponta fogyasztva segít megelőzni a meleg időszakra jellemző betegségek fellépését.
* Elűzi a fáradtságot – pozitív hatással van az alvásra, így javítja az álmatlanságot, és segít a pihenésben. Azoknak is ajánlott, akik rémálmokra, nyugtalan éjszakákra panaszkodnak. A cseresznye ugyanis javít az alvás minőségén is.
* Májbarát – a májbántalmak orvoslásában is kiváló a cseresznye, amennyiben üres gyomorra naponta két csésze gyümölcsöt elfogyasztunk. Többet nem ajánlanak a szakemberek, jelentős cukortartalma által ugyanis megnövelheti a vércukorszintet, ezáltal pedig súlygyarapodáshoz vezethet.
* Vesetisztító – a cseresznyeszárakból készített tea mindennapos fogyasztása kitisztítja a veséket a kőtől és homoktól, továbbá a betegségektől is megvédi azokat. 250 milliliter vízbe egy teáskanál aprított cseresznyeszárat kell megfőzni, a készítményt végül mézzel is lehet fogyasztani.
* Növeli az élettartamot – antioxidáns-, vitamin- és ásványi anyag-tartalmának köszönhetően a testünk sejtjeit egészségesnek tartja, így azok élettartama meghosszabbodik és tovább őrizhetik meg alapvető funkcióikat.
* Megelőzi a dehidratációt – a cseresznyéből készített ital megfelelően hidratálja a szervezetet, és biztosítja számára a kellő mennyiségű tápanyagértéket még a legmelegebb napokon is, azok esetében is, akik sokáig tartózkodnak a szabad levegőn. Két csészényi gyümölcs vagy 250 milliliter cseresznyelé elegendő a kiszáradás ellen, ha naponta fogyasztjuk.
* Gyulladáscsökkentő hatású – krónikus betegségekben, bőrallergia esetén vagy pattanások ellen is kiváló a cseresznye fogyasztása. Gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően, a cseresznye megnyugtatja az irritált területet, és rendbe hozza azt.
* Fehéríti a fogakat – az eperhez és almához hasonlóan, a cseresznye is fehéríti a fogakat. Ennek érdekében ajánlott nyersen fogyasztani, és nem ital vagy befőtt formájában, étkezések után.
Mindezek mellett, a cseresznye megőrzi a bőr fiatalságát, erősíti az immunrendszert, ezáltal pedig az ellenállóképességet. Szabályozza a bélműködést, ugyanakkor serkenti a sejtek regenerálódását. Jó gyógyszer a vérnyomás-gondok orvoslására is.
És nem utolsó sorban, tökéletes szépségápoló: a cseresznyéből készített pépek, házi maszkok nyugtatják, hidratálják és bársonyossá teszik a fáradt, kiszolgáltatott bőrt. Megelőzik a ráncok kialakulását vagy elmélyülését, és fiatalon őrzik meg a bőrt. A celullitisz elleni harcban pedig győztes fegyver a (fent is említett) cseresznyeszárból készülő tea.
A meggyről egy cikk:

  • Meggy jótékony hatásai:   

A legújabb kutatások szerint a meggyben lévő erős antioxidánsok csökkenthetik a
szívproblémák és a gyulladásos megbetegedések kialakulását.
A meggy mély bordó színe hihetetlen értékéről árulkodik, arról, hogy egyik leghatékonyabb
antioxidánsunk. Megtalálható benne A, B és C-vitamin, szelén valamint bioflavon.
Jótékonyan hat a vérre és ezzel több nagy szerv, így a máj és a vesék munkáját serkenti, hat
továbbá a szívre. A benne található B vitaminok lehetővé teszik az emésztés munkájának
kiegyensúlyozását, valamint az idegek működését is befolyásolja. Hat a légzőszervek
gyógyítására, különösen meghűléses betegségek esetében. A meggy elsősorban a gyomor
munkáját gyorsítja meg és azzal hat az egész emésztő rendszer mozgásának felgyorsulására.
A szív működésének serkentése a meggy ásványi anyag tartalmának köszönhető. A
kalcium, kálium és magnézium együtt dolgoznak a vér és az erek megtisztításán, a szívizom
megerősítésén és a szabályos szívverés helyreállításán. A vér körforgására is hat, ritkítja a vért
és mind több kapilláris erecske előtt nyílik meg ismét az út. Közismert az is, hogy a meggy
kitűnő vízhajtó. Alkalmas a köszvény, az alacsony vérnyomás, szájbetegségek és légzőszervi
panaszok kezelésére.




Forrás:  www.dunarét.hu